Preparatynaturalne – pożytek hydrolatów

hydrolat

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są z przyjemnością używane, gdyż mało w nich sztucznych dodatków, konserwantów, barwników oraz szkodliwych substancji. Służą do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo wnikają w cerę oraz przyzwoicie ją odżywiają.

hydrolat z lawendy

Czy warto stosować hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa bądź też roślinna, a adekwatnie element uboczny, który powstał w wyniku produkcji olejków eterycznych. Te preparaty naturalne wolno używać jako toniku do twarzy lub ewentualnie dodawać go do wytwórczości domowych środków pielęgnacji. Nadają się szczególnie dla skóry wrażliwej, gdyż hydrolat działa o wiele delikatniej od samych olejków eterycznych. Bardzo dobrze łagodzi skórę po depilacji lub też gojeniu. Można nim rozcieńczyć szampon, czy dołączyć do płukanki do włosów w celu nasilenia działania. O takie preparaty naturalne jak hydrolat można wzbogacić krem do twarzy używany na co dzień. Uprości to rozprowadzanie go na cerze i zapobiegnie zamykaniu porów. Wykorzystuje się ich także do mieszania maseczek w proszku bądź rozpuszczania peelingów.

Jakie są atuty hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie odnawiające

Są one bardzo łagodne, można je wykorzystywać bezpośrednio na cerę, bez rozcieńczania. Hydrolaty wypada dobrać według ulubionego zapachu bądź też właściwości rośliny, z której powstały.

naturalny hydrolat borowinowy

Preparaty naturalne a środowisko
Osoby używające preparatów naturalnych troszczą się nie jedynie o własną skórę, niemniej jednak oraz o naturę. Tego typu towary do pielęgnacji nie są testowane na zwierzakach a ich produkcja nie zagraża otoczeniu.