Coraz to więcej kobiet, które rodziły własne dzieci sposobami natury przyznaje, że ma istotne kłopoty z mięśniami dna miednicy. W głównej mierze, są to komplikacje z nietrzymaniem moczu i ból w dole brzucha, który wynika z tego, że niektóre organy zmieniły nieco swoje miejsce po porodzie.

Zestaw 5 kulek kegla

Do niedawna był to temat tabu i mało jaka z pań decydowała się mówić o swoich problemach po porodzie. Często wydawało im się, że jest to problem natury intymnej i nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Aktualnie jednak lekarze ginekolodzy sami zawiadamiają o takiej dyspozycji przyszłe matki. Poza tym, również w trakcie zajęć w szkole rodzenia wolno dowiedzieć się dużo o tym, jakie są w stanie pojawić się efekty porodu.
Problemami z mięśniami dna miednicy pojawiają się również u kobiet, które rodziły poprzez zabieg cesarskiego cięcia. Przeważnie u nich pojawia się następnie ból w dole brzucha i komplikacje ze współżyciem. Bez wątpienia, nie musi być to normą i co poniektóre mamy nie skarżą się na tego typu przypadłości, pomimo tego kolosalny odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najważniejszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, jaką wolno podjąć niezwykle prędko po porodzie. Im prędzej jest taka szansę, tym przyzwoiciej, albowiem ćwiczenia dają w owym czasie poprawniejsze efekty. W trakcie fizjoterapii, wykonuje się różnorodnego rodzaju ćwiczenia, jakie mają wzmacniać mięśnie i sprawiać, że będą się one w właściwy sposób kurczyły. Poza tym, niezwykle istotną kwestią są też treningi oddechowe, jakie trzeba następnie jak zazwyczaj powtarzać. Ponadto, pacjentki uczą się także, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, która ma pojawić się podczas czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie zalecana jest w szczególe damom, jakie miały więcej porodów. Mogą niemniej jednak z niej korzystać również panie, jakie rodziły dzieci po raz pierwszy, jeżeli tylko pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Niektórzy lekarze uważają, że taka fizjoterapia powinna być obowiązkowa po porodzie, tak jak w wypadku co niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Niezwykle prędko pozwala ona wrócić do normy oraz czuć się dobrze. Sporo pacjentek deklaruje, że to właśnie dzięki takim ćwiczeniom są w ostateczności w stanie wyprostować się i wykonywać cięższe czynności, które do tej pory wywoływały u nich nietrzymanie moczu bądź niedogodności bólowe. Doktor ma okazję na fizjoterapię wypisać skierowanie. Istnieje również szansę skierowania z takich zajęć i ćwiczeń odpłatnie, w ramach prywatnej opieki rekonwalescencyjnej.